English language

For Parents

Поради батькам учнів молодших класів щодо вивчення
англійської мови.

Для початку необхідно усвідомити наступне: іноземна мова принципово відрізняється від усіх інших предметів шкільної програми. Ні, не тим, що "без англійської зараз нікуди", хоча це, безумовно, вірно, а тим, що для її успішного освоєння потрібно куди більше зусиль. "Чому? - Запитаєте ви. - Адже рідну мову ми взагалі не вчили, а, говоримо, не замислюючись!" Рідної мови нас з вами дійсно ніхто не вчив. Як не вчив смоктати материнське молоко, перевертатися, повзати, сідати і вставати на ноги. Мова - це вироблена еволюцією властивість Homo Sapiens, завдяки якій наш біологічний вид живе і процвітає на планеті, не маючи ні пазурів, ні іклів, ні навіть вовни. Але "запрограмовані" ми на те, щоб оволодіти якимось одним мовним кодом, і на оволодіння другим витрачаємо набагато більше сил, ніж на будь-яке інше нове знання. Виключенням є діти, що зростають у білінгвальних сім’ях.
Тому в сенсі навчання іноземна мова правильніше порівнювати з великим спортом, ніж з фізикою чи хімією. А що потрібно, щоб виховати чемпіона? Коли дитина приходить в перший клас, що можуть зробити батьки для того, щоб домогтися від наступних одинадцяти років найкращого результату? Правильно, почати тренування з раннього віку під керівництвом кваліфікованого тренера. Не останнє місце в цьому процесі займає старанне виконання домашніх завдань. Ви готові прикладати надзвичайних зусиль? Підете на жертви заради того, щоб виростити мовного чемпіона?


Для досягнення успіху у вивченні англійської мови важливою складовою є плідна співпраця педагога, дітей та батьків
1.  Пам’ятайте, що мотивація є рушійною силою у будь-якому починанні. Проте, як же зацікавити малюка, який не розуміє доцільності вивчення англійської мови? Тут вам стане у пригоді  ігрова діяльність, організована у вигляді уявних чи реальних ситуацій спілкування, коли в дитини виникає потреба, бажання та інтерес висловлюватись англійською мовою.
2. Перегляньте разом  мультфільми з англійським героями,  розпитайте, які з них дітям сподобались. Виберіть улюбленого персанажа ( Superman, Sponge Bob, Mickey Mouse, Minnie Mouse…), та купіть іграшку або зробіть аплікацію улюбленого героя. Поясніть малюкові, що він спілкується та розуміє тільки англійську. Тому прийдеться вивчити дещо на його рідній мові. В словниковому запасі дитини з’являться назви предметів гардеробу, чим іграшку годувати, плюс різні дії (стрибати, спати).
поважну причину, одразу зверніться до вчителя.
3.Суботу чи неділю можна оголосити Днем Особливих Дотиків. Все, до чого торкаєшся, повинен назвати на англійській мові. Інакше речі брати не можна. Правила поширюються на всю сім’ю.  Якщо тато чи старший брат не знає цієї мови, нехай запитує у юного поліглота. Як варіант, заснувати правило:замовляти, що сьогодні приготувати на вечерю, можна лише на англійській мові.
4. Якщо є можливість, купуйте дитині книжки для позакласного читання. Вибір книжки вам підкаже педагог. При цьому контролюйте процес читання та розуміння прочитаного.
5. Виготовляйте предметні малюнки та інші наочні посібники разом із дитиною, водночас запам‘ятовуючи нові слова.
6. Розповідайте дитині, наскільки важливим є вивчення англійської мови людині майже будь-якої професії.
7. Якщо дитина не засвоїла навчальний матеріал через хворобу або через іншу
8.Зверніть увагу на твердження: «успіх породжує успіх». Не бійтесь перехвалити свою дитину адже вона так потребує вашої підтримки, похвали та захоплення. Ніколи не навішуйте на сина чи доньку ярлик: «Ти не здібний». Можливо у дитини не так яскраво виражені здібності щодо вивчення іноземної мови, проте проявляюються  у чомусь іншому.  А головне пам’ятайте, що ваша дитина унікальне та неповторне створіння Боже, зі закладеними здібностями та талантами, завдання ж батьків та педагогів бути мудрими, чутливими та терплячими для того, щоб  їх виявити,  розвитути та сформувати духовно, морально та інтелектуально розвиненими особистостями, самодостатніми, гармонійними та просто успішними людьми.

4 коментарі: